PHONE
(786) 616-8830
ВРЕМЕ
Пон-нед: 8-9 часот
АДРЕСА
12586 SW 88 Street, Мајами, FL 33186
Прикажи на „Карти на Google“.
PHONE
(786) 616 8830
АДРЕСА
12586 SW 88 Street, Мајами, FL 33186
Прикажи на „Карти на Google“.

Медицинскиот центар за животни Кендал

Здравјето на вашето домашно милениче е наш приоритет - врвна грижа и врвна технологија

Ние обезбедуваме најдобра можна грижа за вашето сакано милениче.
ветеринар проверува куче златен ретривер
меки мачка што се проверува од ветеринар
ветеринар преврзување кучешка шепа
лекар ветеринар проверува мачка
grey-dog-at-veterinary.jpg
ветеринар-слушање-мачка-со-стетоскоп.jpg
ветеринар-слуша-дишење-мало-куче-на-ветеринарна-клиника.jpg
veterinary-doctor-checking-cat.jpg

ДОБРЕДОЈДОВТЕ ВО
Медицинскиот центар за животни Кендал!

Служи на заедниците на премините, езерата Кендејл, Кендал, Хамакови, Зајдисонце и околните области.

Знаеме дека носењето на вашиот крзнен пријател на ветеринар може да биде стресно искуство, но во Медицинскиот центар за животни Kendall, ние сме посветени да го направиме што е можно повеќе без стрес. Медицинскиот центар за животни Кендал нуди врвни ветеринарни услуги. Нашата болница е опремена со најнова дигитална рентген опрема и внатрешна лабораторија.
Здрави и среќни миленичиња

Здрави и среќни миленичиња

Со нашата сочувствителна грижа и експертиза, гарантираме дека вашето домашно милениче ќе ја напушти нашата клиника чувствувајќи се среќно и здраво.
Итни случаи на животни

Итни случаи на животни

Во случај на итност, нашиот тим е опремен да се справи со широк спектар на итни и опасни по живот услови и за мачките и за кучињата.
Вашите доверливи ветеринарни професионалци

Вашите доверливи ветеринарни професионалци

Дали имате прашања за здравјето на вашето домашно милениче? Нашиот тим е тука да даде одговори и да го поддржи секој чекор од патот.
Супер слатко кученце померанец што го проверува ветеринар

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ НАШИТЕ РЕЦЕНЗИИ НА GOOGLE

Овој API проект не беше пронајден. Овој API проект можеби е избришан или можеби не е овластен да го користи ова API. Можеби ќе треба да го овозможите API под API во конзолата.

„Ние сме посветени на обезбедување сочувствителна, квалитетна грижа за вашето домашно милениче“

НАШИТЕ УСЛУГИ

Ние нудиме широк спектар на услуги за да ги задоволиме потребите на вашето домашно милениче. Од рутински прегледи и вакцини до сложени операции и третмани, имаме искуство и експертиза да ја обезбедиме грижата што му е потребна на вашето домашно милениче. Нашата комплетна услуга вклучува:

Добредојдовте нови пациенти

Ние секогаш прифаќаме нови пациенти и би ни било чест да ни се довери грижата за вашиот крзнен пријател. Контактирајте нè денес да закажете термин за вашето домашно милениче.

Медицинскиот центар за животни Кендал нуди благосостојба и вакцини за домашни миленици, стоматолошка нега, итна помош, внатрешна дијагностика, микрочипирање, хируршки процедури, вклучувајќи стери и кастрирање, и повеќе за кучиња и мачки во премините, езерата Кендејл, Кендал, Хамакови, Зајдисонце, и околните области.
убава црна мачка на ветеринар

Добредојдовте нови пациенти

Ние секогаш прифаќаме нови пациенти и би ни било чест да ни се довери грижата за вашиот крзнен пријател. Контактирајте нè денес да закажете термин за вашето домашно милениче.

Медицинскиот центар за животни Кендал нуди благосостојба и вакцини за домашни миленици, стоматолошка нега, итна помош, внатрешна дијагностика, микрочипирање, хируршки процедури, вклучувајќи стери и кастрирање, и повеќе за кучиња и мачки во премините, езерата Кендејл, Кендал, Хамакови, Зајдисонце, и околните области.

Премиум ветеринарни услуги во Мајами, Флорида

Медицинскиот центар за животни Кендал обезбедува врвни ветеринарни услуги за кучиња и мачки во Јужна Флорида, вклучувајќи ги Пинекрест, Гленвар Хајтс, Јужен Мајами, Зајдисонце, Олимпија Хајтс, Корал Гејблс, Ричмонд Хајтс, Корална тераса и околните области.
Логото на медицинскиот центар за животни на Кендал

ЗА НАС

Ние обезбедуваме врвни ветеринарни услуги за кучиња и мачки во Јужна Флорида, вклучувајќи ги Pinecrest, Glenvar Heights и околните области.

(786) 616-8830

Пон-нед: 8-9 часот

ПРИФАУВАМЕ

Сликата

ПРИФАТЕНИ ОСИГУРУВАЊА НА МИЛЕНИЦИ

Сликата
Сликата
Macedonian Macedonian
en Englishhr Croatiancs Czechda Danishnl Dutchet Estoniantl Filipinofi Finnishfr Frenchgl Galicianka Georgiande Germanel Greekht Haitian Creoleiw Hebrewhi Hindihu Hungarianis Icelandicid Indonesianga Irishit Italianja Japaneseko Koreanlv Latvianlt Lithuanianmk Macedonianms Malaymt Malteseno Norwegianfa Persianpl Polishpt Portuguesero Romanianes Spanishsw Swahilisv Swedishth Thaitr Turkishuk Ukrainian